Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gniezno

Wakacje są dla innych

4.07.2011, Kluby zdrowia

W klubach zdrowia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbyły się już ostatnie, przedwakacyjne spotkania. Klubowicze powrócą do sal jesienią.

Pytany o letnie plany Mirosław Hartwich, kierownik klubu w Gnieźnie, protestuje:

– Wakacje są dla innych, my mamy dużo pracy – i reflektuje się po chwili. – To znaczy, na pewno gdzieś wyjadę, chociaż na tydzień, ale przed wolnym czasem trzeba popracować. I to sporo.

Pan Mirek przyjął propozycję lokalnej rozgłośni radiowej i raz w tygodniu prowadzi audycję z cyklu Odnowa zdrowia. Przed wyjazdem trzeba przygotować zapas na taśmie, czyli nagrać kilka audycji z wyprzedzeniem. Priorytetem będzie jednak ustalenie programu przyszłego sezonu w Klubie Zdrowia w Gnieźnie: wypracowanie strategii, wybór tematów, dyskusja nad formą zapewne będą wymagać kilku spotkań nieformalnej „rady programowej”.

Marcin Anielski z warszawskiego klubu promuje zdrowie „wędrownie”. Czas wolny poświęcił projektowi Expo Zdrowie. Te cieszące się dużym powodzeniem edukacyjno-profilaktyczne wystawy zazwyczaj odbywały się w dużych centrach handlowych. W tym roku starania ChSCh i Marcina Anielskiego zaowocują imprezami w Kołobrzegu (17 lipca), Kleszczelach (7 sierpnia) i Powsinie (28 sierpnia).

Człowiek-instytucja Andrzej Cichy, prowadzący skoczowski klub zdrowia, z wielką żarliwością zapewnia, że w sierpniu będzie odpoczywał. Na pewno… Albo pojedzie na kolonie jako kierownik, bo będzie taniej je zorganizować. Ale przedtem trzeba przygotować wyjazd dzieci do ośrodka wypoczynkowego w Zatoniu. I jeszcze kilka imprez, których ChSCh będzie współorganizatorem. Słowem – panaandrzejowe wakacje z całą pewnością są dla innych.

Kluby zdrowia prowadzone są w całym kraju przez lokalne filie ChSCh. Ich spotkania odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu. Proponują one wykłady lekarzy, promotorów zdrowia i innych osób zajmujących się tematyką zdrowotną. Podczas zajęć można wykonać także podstawowe badania (ciśnienie, cukier) oraz wziąć udział w degustacji zdrowych potraw.  

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej ChSCh oraz o innych projektach dobroczynnych.

Złóż dar na działalność charytatywną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Gniezno

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730
z dopiskiem: „filia Gniezno”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij