Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gniezno

Stop starości

2.03.2011, Kluby zdrowia

Mirosław Hartwich, przygotowując sobotnie spotkanie Klubu Zdrowia „Odnowa” prowadzonego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Gnieźnie, zadbał, by lokalne media podały obszerną informację o najnowszej prelekcji Powstrzymać nadchodzącą starość. W Polsce wciąż jeszcze króluje stereotyp: starość równa się bezczynność, niesprawność. Gdy ma się świadomość, że niewielkim wysiłkiem można to zmienić, chce się tą wiedzą podzielić z jak największą grupą osób.

Podstawowym przesłaniem sobotniego spotkania były następujące słowa: „Ze starością, której ludzie doznają obecnie, która jest z reguły przedwczesna, połączona z niedołęstwem i chorobami należy walczyć”. Jak? Zdrowa dieta, regularne ćwiczenia fizyczne i kontrola stresu – tak w kilku słowach można streścić najważniejsze wskazania. W dodatku łatwo je wcielić w życie – a efekty są imponujące. Badania wskazują, że te proste zasady w znaczący sposób spowalniają proces starzenia i pozwalają żyć nawet o 10 lat dłużej, w świetnym zdrowiu – osoby, które się do nich stosują, dużo rzadziej niż przeciętny człowiek chorują na cukrzycę, artretyzm, nadciśnienie, osteoporozę i demencję.

Po prelekcji powodzeniem cieszyło się stoisko z literaturą. Wśród 25 gości, którzy pojawili się 26 lutego w „Odnowie”, kilka osób najwyraźniej postanowiło popracować nad sprawną, pogodną i długą jesienią życia, o czym świadczy popularność tytułów ABC zdrowego stylu życia i Zdrowie z wyboru. Następne spotkanie Klubu Zdrowia „Odnowa” poświęcone będzie zdobywającemu ostatnio ogromną popularność Nordic Walking: Spacer z kijkami – sport dla każdego (teoria i praktyka). Organizatorzy zapraszają 6 kwietnia 2011 r., o godz. 18; ul. Sobieskiego 20 (Promyk).

Wstęp wolny!

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Gniezno

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730
z dopiskiem: „filia Gniezno”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij