Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gniezno

Nordic walking w Gnieźnie

13.04.2011, Kluby zdrowia

Założyciele Klubu Zdrowia „Odnowa” prowadzonego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Gnieźnie doskonale wiedzą, że nie ma zdrowia bez aktywności fizycznej. Dlatego podczas ostatniego spotkania klubu dużo uwagi poświęcono szczególnej dyscyplinie, która mimo niezwykle prostej techniki ma zaskakująco wszechstronny, korzystny wpływ na organizm.

Mariusz Radosh, gość środowych zajęć w „Odnowie”, jest ekspertem w dziedzinie chodzenia z kijkami nordic walking. Kilka lat temu, szukając antidotum na bolący kręgosłup i bark, sięgnął po kijki i nie tylko skutecznie wzmocnił mięśnie i zredukował problemy z kręgosłupem, ale został instruktorem tego sportu. Teraz zaraża pasją innych.

Na spotkaniu 6 kwietnia wyjaśnił klubowiczom, dlaczego dodając kijki do zwykłego spaceru, tyle zyskujemy: odciążając stawy, wzmacniamy liczne grupy mięśni i spalamy dużo więcej kalorii niż na zwykłym spacerze.

Mariusz Radosh prezentował, jak prawidłowo się poruszać, uczył prawidłowej techniki marszu, wyjaśnił, jakie wybrać kijki. Tu niespodziewanie zyskał silnie wsparcie ze strony widowni. Jeden ze słuchaczy przyniósł i zaprezentował kupione pod wpływem impulsu źle dobrane kijki, które teraz trafiły do garażu. Za to nowe, dopasowane właściwie, nie mają kiedy się zakurzyć.

Łukasz Tułak, kierownik gnieźnieńskiej filii ChSCh z dużym zainteresowaniem przysłuchiwał się słowom prelegenta. On sam jest człowiekiem aktywnym fizycznie. Pływa, chodzi na siłownię. Osobiście doświadczył również skuteczności nordic walking.

- Wysiłek fizyczny nie jest dla mnie niczym niezwykłym, a przecież kiedy pierwszy raz „porządnie” pochodziłem z kijkami pod okiem instruktora, następnego dnia miałem zakwasy na całym ciele – śmieje się na wspomnienie skutków „spacerku”. - Na sobie sprawdziłem prawdziwość twierdzenia, że nordic walking angażuje niemal 95% mięśni.

Pierwsza środa miesiąca – to dzień Klubu Zdrowia w Gnieźnie. Dlatego warto zarezerwować sobie czas 4 maja i około godziny 19 zjawić się w siedzibie Stowarzyszenia „Promyk”, przy ul. Sobieskiego 20.

Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny!

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Gniezno

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730
z dopiskiem: „filia Gniezno”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij