Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gniezno

Gniezno: prelekcja na temat GMO – fakty i mity

8.05.2012, Kluby zdrowia

Większa trwałość pożywienia i lepsza wydajność upraw. Zmniejszanie głodu na świecie. Z drugiej strony zagrożenie dla naszego zdrowia oraz świetny interes wielkich koncernów biotechnologicznych. Kto tak naprawdę ma rację – przeciwnicy czy zwolennicy GMO? Czy istnieje jedna niepodważalna prawda w tej kwestii? Już 9 maja w gnieźnieńskim klubie zdrowia „Odnowa” prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) poznamy odpowiedź na to pytanie. 

Według art. 3 ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o organizmach genetycznie zmodyfikowanych GMO to „organizm inny niż organizm człowieka, w którym materiał genetyczny został zmieniony w sposób niezachodzący w warunkach naturalnych wskutek krzyżowania lub naturalnej rekombinacji”.

Dyskusje na temat GMO nie ustają. Żywność modyfikowana genetycznie budzi wiele kontrowersji. Ma zarówno swoich przeciwników, jak i rzeszę osób gorliwie broniących tej popularnej innowacji.

Sięgając po takie produkty jak soja, kukurydza czy ziemniaki powinniśmy zachować dużą ostrożność, chcąc uniknąć obecności tego typu eksperymentów w naszej kuchni.

Aby pomóc pogłębić wiedzę na temat GMO gnieźnieński klub zdrowia „Odnowa” organizuje i zaprasza na prelekcję pt. Czy GMO to zło?  Spotkanie odbędzie się 9 maja, o godzinie 19 w siedzibie Stowarzyszenia „Promyk” przy ulicy Sobieskiego 20. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

(Iwo)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Gniezno

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730
z dopiskiem: „filia Gniezno”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij