Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gniezno

Gniezno: jak z głową dbać o mózg

9.03.2012, Kluby zdrowia

Jak wyjść z depresji? Jak sprostać wymaganiom współczesnego świata w pracy i szkole, gdy spora część z nas pracuje za biurkiem i musi codziennie podejmować setki aktywności i decyzji? Środowe spotkanie w Klubie Zdrowia „Odnowa” prowadzonym przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Gnieźnie upłynęło pod znakiem szukania sposobów na usprawnienie działania mózgu.

7 marca podczas wykładu pt. Uleczyć mózg zaproszony prelegent mówił o tym, jak działa ten niezwykły organ ludzkiego ciała. Wskazał też na kilka czynników, które mają duży wpływ na jego działanie.

– Sen, wypoczynek, odpowiednia ilość światła słonecznego, właściwe odżywianie to niektóre z rzeczy wpływających na pracę umysłu – mówi Mirosław Hartwich, kierownik Klubu Zdrowia „Odnowa”. – Dobroczynny wpływ na mózg ma modlitwa. Powinniśmy starać się odrzucać złe myśli i kierować się ku dobrym, czytając np. fragmenty psalmów. Ważne jest otaczanie się znajomymi, którzy będą dla nas wsparciem oraz aktywność fizyczna. Bilansując dietę, należy pamiętać, by spożywać odpowiednią ilość witaminy B12 oraz mikroelementów.

Oprócz wysłuchania wykładu uczestnicy mogli zakupić książki o tematyce zdrowotnej, w tym na temat tego, jak pokonać depresję. Spotkania Klubu Zdrowia w Gnieźnie odbywają się od września 2008 roku. W każdą pierwszą środę miesiąca pasjonaci lub po prostu osoby zainteresowane zdrowym stylem życia mogą wziąć udział w bezpłatnym wykładzie organizowanym w siedzibie Stowarzyszenia „Promyk”. Następne spotkanie klubu odbędzie się wyjątkowo 11 kwietnia o godzinie 19. Będzie na nim kontynuowany ten sam temat.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Gniezno

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730
z dopiskiem: „filia Gniezno”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij