Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gniezno

Gniezno: jak mobilizować nasz mózg do rozwoju

13.04.2012, Kluby zdrowia

11 kwietnia w gnieźnieńskim klubie zdrowia prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbył się wykład zatytułowany Uleczyć mózg. Była to kontynuacja tematu podjętego na marcowym spotkaniu klubu. Tym razem prelegent Mariusz Radosh mówił o czynnikach, które odgrywają decydującą rolę w rozwijaniu potencjału naszego umysłu.

– Warto było sobie uzmysłowić, jakimi sposobami doprowadzić swój mózg do harmonii i równowagi – mówi jedna z uczestniczek. – Po półtoragodzinnym wykładzie mieliśmy też możliwość rozmowy z prelegentem i zadawania pytań. 

Aby odnaleźć wewnętrzny spokój, który jest niezbędny do właściwego wykorzystywania sił umysłu, powinniśmy dojść do sedna problemów, które nas gnębią, unikać negatywnych myśli, dbać o dobre natlenienie i odżywianie mózgu, stosując odpowiednią dietę i zażywając ruchu na świeżym powietrzu. Należy pamiętać, ze każda z półkul mózgowych zajmuje się innym obszarem życia, dlatego po tym, jak uczyliśmy się fizyki, warto zająć się historią, by dać odpocząć lewej półkuli mózgu, odpowiedzialnej za myślenie ścisłe. Rozwijajmy się w różnych dziedzinach życia, nie tylko w tym, w czym jesteśmy dobrzy, gdyż szeroka wiedza z jednej dziedziny może nam pomóc w rozwiązywaniu problemów w innej, w sposób, którego w ogóle byśmy się nie spodziewali. Ogromne znaczenie w dbaniu o właściwy rozwój naszych sił umysłowych mają wiara, nadzieja i miłość, a także przebaczenie, zaś dla wierzących – zaufanie Bogu.

Zarówno marcowa jak i kwietniowa prelekcja zostały przygotowane na podstawie książki Healing the broken brain Eldema M. Chalmensa. Uczestnicy wyrazili zainteresowanie tą pozycją, gdy tylko zostanie przetłumaczona na język polski. Chętni, którzy nie mieli okazji posłuchać wykładu osobiście mogą go znaleźć na stronie Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Gniezno

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730
z dopiskiem: „filia Gniezno”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij