Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gniezno

Gniezno: EM i w doniczce i w jeziorze

6.05.2011, Kluby zdrowia

Na majowym spotkaniu Klubu Zdrowia „Odnowa” w Gnieźnie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) prelegentowi Mirosławowi Hartwichowi, wolontariuszowi ChSCh przyszło odpowiadać na bardzo konkretne pytania. Część osób po wykładzie chciała się dowiedzieć, jak zastosować nowo poznaną technologię we własnym ogródku.

4 maja padały pytania o wykorzystanie efektywnych mikroorganizmów (EM) do utylizacji odpadów organicznych, krótko mówiąc do produkcji ekologicznego kompostu. Słuchacze prosili o wyjaśnienie, w jaki sposób zasilać rośliny w ogrodzie, a jak doniczkowe. Jeden z uczestników przyszedł, by zweryfikować swój pomysł wykorzystania EM do oczyszczenia i rewitalizacji jezior. Takie podejście to dobry prognostyk. Wprawdzie w Polsce nie użyto jeszcze EM na tak dużą skalę, lecz w innych krajach podejmowano takie działania z dobrym skutkiem. W Japonii, ojczyźnie tej technologii, użyto jej do oczyszczenia Wewnętrznego Morza Japońskiego.

Konkluzja – w dobie wszechobecnej chemii i zatrucia środowiska warto sięgać po rozwiązania niwelujące zakłócenie równowagi w środowisku i neutralizujące, choć w mikroskali, nadmiar chemii w życiu codziennym. Dla ludzi pragnących zdrowego życia to kolejny krok we właściwym kierunku.

Spotkania Klubu Zdrowia w Gnieźnie obywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 19 w siedzibie Stowarzyszenia „Promyk”, przy ul. Sobieskiego 20. Wstęp wolny.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Gniezno

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0270 6730
z dopiskiem: „filia Gniezno”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij